Projektowanie oświetlenia dla biur – Kraków

Oświetlenie biur, które będzie spełniało wszystkie standardy ergonomiczne, a jednocześnie uwzględniało najważniejsze kryteria mające kluczowe znaczenie dla komfortu pracy i kosztów eksploatacji to prawdziwe wyzwanie. Firma Lumitec projektując oświetlenie dla biur, zawsze stara się znaleźć rozwiązanie, które będzie w możliwie największym stopniu łączyło wszystkie pożądane cechy.

Jednym z ważniejszych obszarów, który należy brać pod uwagę przy przygotowywaniu systemu oświetlenia dla biur, jest właściwa ergonomia. Pracownicy przebywający w pomieszczeniach biurowych najczęściej wykonują pracę wymagającą koncentracji i skupienia na realizowanych zadaniach. Światło musi sprzyjać wydajnej pracy, musi mieć właściwą barwę i natężenie w każdym miejscu, gdzie przebywają ludzie. Ze względu na to, że praca biurowa wymaga pracy z komputerem, oświetlenie nie może dodatkowo męczyć wzroku.

Poza jakością światła i jego odpowiednią dystrybucją ważne mogą być również inne czynniki. Wiele firm przykłada dużą wagę do własnego wizerunku oraz wyznaje zasadę, że walory estetyczne miejsca pracy przekładają się na uzyskiwane przez pracowników wyniki, a także wpływają na to, jak firma jest postrzegana przez swoich kontrahentów. Oświetlenie biurowe powinno więc współgrać z wystrojem wnętrz. Oprawy muszą być dobrane do mebli oraz architektury i wykończenia budynku.